Olasz-magyar kettős diploma
A Firenzei és a Debreceni Egyetem diplomáját is megszerezhetik a Bölcsészettudományi Kar Olasz Tanszékének hallgatói, akik sikeresen pályáztak a 2020-2021-es tanévben a két intézmény kettős képzésére.
A digitális oktatásról
A Debreceni Egyetem hallgatói elégedettek az intézmény e-learning rendszerével. Ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar által kezdeményezett intézményi felmérésből, amelyben a 2019/20-as tanév II. félévében, a járványhelyzet miatt bevezetett digitális oktatásról kérdezték a diákokat.
Bolyai-ösztöndíj fiatal kutatóknak
A Debreceni Egyetem tíz fiatal kutatója folytathatja tudományos munkáját a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíjának támogatásával. A nyertesek listáját a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) honlapján hozta nyilvánosságra.
26 aug
Fókuszban a szolgáltató szektor
A helyi multinacionális vállalatokról, a céges munkakörnyezetről kaphattak átfogó képet a Debreceni Egyetem és a Debrecen BSC Kerekasztal által szervezett workshopon a középiskolai pedagógusok. A megszerzett tudás átadásával hozzájárulhatnak a diákok, hallgatók térségben maradásához.
31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.
15 júl
Virtuális konferencia a BTK-n
Az orosz író, novellista Csehov születésének 160. évfordulója alkalmából rendez online nemzetközi konferenciát július 15-17. között nyolc ország részvételével a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának Szlavisztikai Intézete.
08 júl
A debreceniség mintázatai
A kora újkortól napjainkig vizsgálja több tudományterület megközelítésében a cívisvároshoz kötődést „A debreceniség mintázatai” című tanulmánykötet. A Debreceni Egyetem kutatócsoportjának munkájához kapcsolódó könyv bemutatóját kedden tartották a Déri Múzeumban.
04 júl
Rendhagyó diplomaosztó
A Nagyerdei Stadionban kaptak diplomát a Debreceni Egyetem hallgatói. Több ezer ember előtt, a sportlétesítmény küzdőterén ünnepelték az egyetemi tanulmányok lezárását a hallgatók Debrecenben. Az intézmény, és a hazai felsőoktatás történetében is egyedülálló volt a stadionban rendezett tanévzáró.
02 júl
Dupla tanévzáró a stadionban
Két hétvégén rendezi intézményi szintű tanévzáró ünnepségét a Nagyerdei Stadionban a Debreceni Egyetem. Július 4-én, szombaton 17 órai kezdettel öt, július 11-én, szombaton 17 órától pedig kilenc kar összesen csaknem 2500 végzőse kapja meg jelképesen diplomáját.