Őszi MUSTra az egyetemen
Az egykori Egyetemi Színjátszó Fesztivál hagyományait folytatva első alkalommal szervezett „MUST” címmel Ifjúsági és Egyetemi Összművészeti Találkozót október 11-23. között a Debreceni Egyetemi Színház együttműködve a Csokonai Színházzal.
Díjazott egyetemi szakemberek
A Debreceni Egyetem több oktatója, kutatója is kitüntetést vehetett át az október 23-ai nemzeti ünnep alkalmából. A miniszteri-, illetve az önkormányzati díjakkal a kiemelkedő szakmai tevékenységet ismerték el.
Könyvbemutató a migrációról
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar (BTK) Nemzetközi Migrációkutatási Központ munkatársainak szerkesztésében jelent meg a „Migráció tegnap és ma” című kötet, amelynek bemutatóját pénteken tartották a Főépületben, a BTK Történelmi Intézetének Könyvtárában.
Wittgenstein vándorkiállítás a DE-n
Vándorkiállítás nyílt a Debreceni Egyetem Főépületében Ludwig Wittgenstein: „A Tractatus-odüsszeia - 100 éves a Logikai-filozófiai értekezés” című munkájának centenáriuma alkalmából.
Modellváltás: kifizetődő teljesítmény
Egyedülálló egyetemi bérfejlesztést jelentett be a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke, Kossa György.
Emléktábla- és teremavató
Görömbei András (1945-2013) irodalomtörténész tiszteletére avatott emléktáblát Debrecen város és a Debreceni Egyetem kedden a Kölcsey Központban. A létesítmény bálterme is a professzor nevét viseli ezentúl.
Nem ciki iskolapszichológushoz járni
Milyen lenne a világ iskolapszichológus nélkül? címmel iskola- és óvodapszichológusok tartottak szakmai tanácskozást a debreceni DAB Székházban. Az ország minden részéből érkezett 62 szakember a plenáris ülések mellett 13 műhely keretében tanácskozott.
Doktorandusz konferencia a BTK-n
„Conferentia Debreceniensis Doctorandorum Iuvenum” címmel ókorral, középkorral és kora újkorral foglalkozó doktoranduszok számára rendezett konferenciát október 15-16-án a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete, valamint a Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola.
Ismerkedés a „Tiltott várossal”
Közös online modult indít „Forbidden City" (Tiltott város) címmel a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának Konfuciusz Intézete és a Tianjin Foreign Studies University. A kurzus ünnepélyes megnyitóját csütörtökön videókonferencia keretében rendezték Debrecenben és Tiencsinben.
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.