26 júl
Jubilál a Deja vu!
Tíz esztendővel ezelőtt, 2012 nyarán jelent meg első alkalommal a Debreceni Egyetem Alumni Központjának magazinja, az intézményben vagy annak jogelődeiben végzett egykori hallgatók életét, sorsát, karrierjét figyelemmel kísérő, elért eredményeikről beszámoló lap, a DEja vu.
19 júl
Ha nyár, akkor is egyetem!
Két év kényszerű kihagyás után idén ismét jelenléti formában rendezi meg 35 országból érkező 108 résztvevővel hagyományos kurzusát a debreceni Nyári Egyetem. A tanórák mellett nyelvi fejlesztő, társalgást gyakorló, sport- és kulturális programok is várják a diákokat július 18. és augusztus 12. között.
04 júl
Közösen a finn-magyar kapcsolatokért
A cívisvárosban tett útja során a Debreceni Egyetemre is ellátogatott Markku Virri. Finnország leköszönő magyarországi nagykövetét Keményfi Róbert, a Bölcsészettudományi Kar dékánja és Maticsák Sándor, a Finnugor Nyelvtudományi Tanszék vezetője fogadta pénteken.
01 júl
Holland nyári kurzus a BTK-n
A Debreceni Egyetem ad otthont idény nyáron a Közép-Európai Néderlandista Szövetség (COMENIUS) hagyományos éves kurzusának, amelyet 2007 után második alkalommal szervez meg az intézmény Bölcsészettudományi Karának Néderlandisztika Tanszéke.
Új akadémiai doktorok a DE-n
Nyolcvanan, köztük a Debreceni Egyetem (DE) 14 kutatója nyerte el 2021-ben a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora címet. A kiemelkedő tudományos munkásságukat doktori műben összegző és sikeresen megvédő kutatók kedden vehették át a rangos cím megszerzését igazoló oklevelet az MTA Székház Dísztermében rendezett ünnepségen.
Zsoldosok és keresztesek az egyetemen
Legfrissebb tudományos eredményeit prezentálta 16 szekcióban 52 hazai és külföldi történész-kutató azon a nemzetközi konferencián, amelyet június 22–24. között rendezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete, az Histoire et Cultures de l’Antiquité et du Moyen Âge – Université de Lorraine Nancy-Metz (Franciaország) és a Centro de História da Sociedade e da Cultura, Universidade de Coimbra (Portugália).
Újra művészeti képzés a BTK-n
Képzési kapcsolataik bővítésére, szakmai gyakorlatok lebonyolítására és különböző kulturális projektek megvalósítására kötött együttműködési megállapodást hétfőn a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központtal.
Diplomaosztó a BTK-n
Alap-, mester- és tanárképzésben, valamint szakirányú továbbképzésben nappali és levelező tagozaton végzett hallgatók vehették át oklevelüket pénteken a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának diplomaosztóján. A Főépület Díszudvarán rendezett ünnepségén átadták a kar kitüntetéseit is.
Bolyai-ösztöndíjasok a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem tíz fiatal kutatója is elnyerte idén a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíját. A pályázat eredményeit péntek tette közzé honlapján a MTA.
Közművelődési szakemberek találkozója a DE-n
„Innovációk a művelődés és a felnőttképzés világában” címmel rendezett Tudományos Konferenciát és Szakmai Találkozót Durkó Mátyás emlékére június 23-24-én a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete a Debreceni Akadémiai Bizottság székházában.