Felvételinél is bölcs döntés a BTK
Patinás múlt, folyamatos fejlődés, töretlen népszerűség, biztos jövőkép – röviden így lehet összefoglalni a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán (BTK) zajló oktató-, kutató- és tudományos munkát.
A Debreceni Egyetem új doktorai
A koronavírus járvány miatt idén elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, amely minden évben a novemberi Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat záróeseménye a Debreceni Egyetemen. Cikkünkben ismertetjük a doktori fokozatot szerzők névsorát.
„egy sima – egy fordított”
„egy sima – egy fordított”
Műfordítói pályázatot hirdet „egy sima – egy fordított” címmel a Debreceni Egyetem Színháza, a DESzínház együttműködve a Csokonai Színházzal és a Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégiummal. Magyarul eddig még meg nem jelent, az utóbbi 30 évből származó dráma, drámarészlet fordítását várják.
Új egyetemi professzorok a DE-n
Tizenkét egyetemi tanárral gyarapodott a Debreceni Egyetem professzori gárdája. A köztársasági elnök szeptember 1-től 9, november 1-i hatállyal pedig 3 új kinevezésről döntött – adta hírül a Magyar Közlöny.
Bővülő képzési kapcsolatok
Tovább gyarapodott a Debreceni Egyetem partnerintézményeinek száma. A csütörtökön aláírt megállapodásnak köszönhetően mostantól a tiszafüredi Kossuth Lajos Gimnázium és Általános Iskola is fogadja az egyetem tanárszakos hallgatóit összefüggő tanítási gyakorlatra.
Gragger Róbert-díj a BTK oktatójának
Rangos szakmai elismerésben részesült a germanisztikai kutatások terén elért kiemelkedő munkásságáért Horváth Andrea egyetemi docens, a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Germanisztikai Intézetének igazgatóhelyettese.
Egy csepp Kína Debrecenben
A kedvezőtlen időjárás ellenére is szép számú közönség előtt rendezte meg csütörtökön a Kínai Nemzeti és Őszközépünnepet a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézete Debrecen várossal együttműködve a Dósa nádor téren.
Akadémiai székfoglaló
A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Karának (BTK) két professzora: Debreczeni Attila és Hoffmann István kedden tartotta akadémiai székfoglaló előadását Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) székházában.
Kínai ünnep Debrecenben
A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézete Debrecen várossal együttműködve közösen szervezi meg a Kínai Nemzeti és Őszközépünnepet október 1-én, csütörtökön 18 órai kezdettel a Dósa nádor téren.